Czy progesteron zmienia temperaturę ciała?

Lekarz zapisał mi **** (syntetyczny hormon ciałka żółtego) 2 razy dziennie pod język, a słyszałam że przy braniu **** temperatura jest obniżona. Teraz dostałam okres ale nie mierzyłam temperatury, bo jestem chora. Okres dostałam 20.01.2010.i skończył mi się 24.01.2010, a okres miałam zawsze co 21 dni. I jak mam obliczyć dni płodne?
Proszę o pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Progesteron, zarówno ten naturalny jak i syntetyczny, nieznacznie podwyższa temperaturę ciała. Jeśli chodzi wyznaczanie dni płodnych, to odsyłam Panią do mojej odpowiedzi na podobne pytanie innej użytkowniczki: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne.
W Pani przypadku, obserwacje mogą być utrudnione, ponieważ najwyraźniej cierpi Pani na zaburzenia hormonalne. Jednakże, jeśli owulacja występuje, objaw śluzu (zmiany w charakterze wydzieliny z szyjki macicy występujące w okresie płodnym ) powinien być łatwy do zauważenia.
Pozdrawiam serdecznie!