Czy przez grzybicę pochwy może spóźniać się miesiączka?

Mam pytanie: czy przez grzybice pochwy może spóźniać się miesiączka? Chyba mam uczulenie na lateks, bo przy każdym, choć rzadkim, stosunku z prezerwatywą mam straszne pieczenie, swędzenie i ból przy oddawaniu moczu... A tak w ogóle to mam 22 lata... i bardzo się martwię...

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Ból i pieczenie po sotsunku mogą być związane z grzybicą. Grzybica pochwy sama z siebie nie powinna powodować opóźnienia wystąpienia miesiączki. Alergia na lateks rzadko pojawia się w przbiegu stoswania prezerwatyw. Nie pozostaje nic innego, jak wybrać się do lekarza, który na podstawie dokładniejszewgo wywiadu i badania postawi diagnozę i pomoże w Pani problemach.

Pozdrawiam serdecznie!