Czy przez kontakt naszych narządów mogło dojść do zapłodnienia?

Witam. Po ściągnięciu prezerwatywy doszło do dotykania penisem łechtaczki. Czy istnieje możliwość, że po ściągnięciu prezerwatywy mogła zostać na członku sperma i czy mogło dojść do zapłodnienia nie wchodząc do pochwy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Każdy kontakt spermy z narządami rodnymi wiąże się z ryzykiem ciąży. W opisywanej sytuacji, jeśli nie doszło do penetracji, szanse na ciążę są jednak minimalne.
W przyszłości proszę pamiętać, że sperma, jeśli nawet jej nie widać, zostaje na prąciu i plemniki w niej zawieszone są zdolne do zapłodnienia.

Pozdrawiam