Czy przez wydzielinę z penisa, która została przeniesiona przypadkiem na palcu do pochwy można zajść w ciążę?

Witaj, istnieje możliwość zapłodnienia, gdy w wydzielinie przeniesionej z penisa do pochwy znajdują się plemniki (znajdują się one zarówno w nasieniu jak i w mniejszej liczbie w płynie przedejakulacyjnym), wówczas gdy kobieta jest w trakcie dni płodnych-jej śluz umożliwia przeżycie plemników?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w
videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, np:

http://abcantykoncepcja.pl/pytania/czy-moge-byc-w-ciazy-majac-takie-objawy-kilka-dni-po-stosunku

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl