Czy przezroczysta sperma jest płodna?

Witam. Podczas kilku stosunków z moją dziewczyną zauważyłem, że poleciała mi przezroczysta sperma... Dziewczyna mówiła, że ona nie jest płodna. Czy to prawda?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

każda sperma po chwili upłynnia się i staje się przezroczysta. To nie znaczy, że nie znajdują się w niej plemniki i nie może dojść do zapłodnienia. Podobnie jest z preejakulatem - on też jest przeźroczysty i też zawiera plemniki.

Jeżeli martwi się Pan o swoją płodność, może Pan wykonać badanie nasienia.