Czy przy bardzo nieregularnych cyklach można zajść w ciążę?

Czy przy bardzo nieregularnych cyklach można zajść w ciąże? Kiedy SA dni płodne jeśli raz cykl trwa 34 dni a innym razem 45 dni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dni płodne zawsze oblicza się licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W przypadku gdy kobieta ma nieregularne cykle, takie obliczenia nie są jednak do końca wiarygodne. Dlatego też w takim przypadku poleca się testy owulacyjne lub monitoring owulacji poprzez USG. O szczegółach proszę porozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem.