Czy przy pominięciu tabletki i przy negatywnym wyniku testu mogę być w ciąży?

Witam. Proszę o poradę. Biorę tabletki anty S***** już 2 opakowanie, wcześniej brałam przez ponad rok Y*****. Właśnie teraz mam przerwę na okres, gdzie zawsze dostawałam go na 3 czasem 4 dzień po skończeniu opakowania, a teraz dostałam zaraz na następny dzień po skończeniu. Trwał on 3 dni gdzie zawsze trwał 4 czasem 5. Był bardzo skąpy. Normalna krew z tym, że w bardzo malej ilości. I w dodatku na 3 dni przed skończeniem opakowania zapomniałam jednej tabletki (w środku cyklu też jedną pominęłam) i wtedy doszło do stosunku bez zabezpieczenia dodatkowego - w ten sam dzień. Robiłam test ciążowy ale mogło być zbyt wcześnie na wykrycie ciąży, bo zrobiłam go na 5 dzień od stosunku, a na opakowaniu było napisane, że wykrywa tygodniową ciążę. No i wyszedł negatywny. Podczas tej "miesiączki" miałam krwawienie z nosa, niedociśnienie i WIELKIE zmiany nastroju a ból brzucha był niewielki, gdzie zawsze ból był ogromny. "Miesiączka" się skończyła i pozostało tylko takie brązowe plamienie teraz. Teraz nie wiem czy mogę być w ciąży czy nie? Lekarz i tak teraz nic nie wykryje, a ja nie wiem czy mam zaczynać następne opakowanie tabletek, bo jeżeli jestem w ciąży to może to zaszkodzić maleństwo. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Proponuję ponownie wykonać test ciążowy, ale w surowicy krwi ,a z otrzymanym wynikiem zgłosić się do lekarza. W przypadku  nie podwyższonego poziomu  beta -hCG będzie mogła Pani spokojnie rozpocząć kolejne opakowanie.