Czy przy stosowaniu doustnej antykoncepcji może spóźniać się okres?

Witam, mam na imię Gabri. Przez parę lat używałam tabletki antykoncepcyjne, ale je przerwałam 2 miesiące temu. Zazwyczaj okres mam regularny, teraz mi się spóźnia już 3 dni. Ostatnio dużo jem i nigdy mi się to nie zdarza, czy to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy są nieswoiste, nie muszą sugerować ciąży.
Warto wspomnieć, że w pierwszych cyklach po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych płodność kobiety może wzrastać i należy mieć to na uwadze stosując inne metody antykoncepcyjne.

Proponuję wykonać test ciążowy już teraz, jeśli minęlo co najmniej 14 dni od stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl