Czy przy zespole PCOS pigułki antykoncepcyjne także zapobiegają ciąży?

Witam, stwierdzono u mnie zespół PCOS. Chciałabym wiedzieć, czy przy tym zespole pigułki, które wywołują u mnie cykl miesiączkowy dają mi także zabezpieczenie antykoncepcyjne? Wiem, że przy moim schorzeniu o ciążę raczej trudno, lecz wątpliwości się pojawiają. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to również w zespole PCOS zapobiegają one ciąży. Szansa na poczęcie dziecka rośnie dopiero po ich odstawieniu. W trakcie stosowania powinna Pani być zabezpieczona.