Czy przyczyną chorób mojego dziecka była cytomegalia?

Początkiem stycznia zaszłam w ciąże. Lekarka przepisała mi badania na toksoplazmozę i cytomegalię (tylko IgM) i oba wyszły ujemne. Badania te robione były ok 10. tygodnia ciąży. W 20. tygodniu okazało się, że dzidziuś ma ciężkie wodogłowie, dwie ogromne przepukliny i jeszcze kilka innych wad. Miesiąc temu (22 tydzień ciąży) dzidziuś umarł. Zrobiłam teraz badania, by sprawdzić, czy kiedykolwiek byłam chora i wyszła cytomegalia 136,3 U/ml - wynik dodatni powyżej 15. Czy jest to możliwe, że przyczyną chorób mojego dziecka była cytomegalia??
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeśli ponownie wykonała Pani badanie przeciwciał przeciwko CMV w klasie IgM to dodatni wynik świadczyłby o świeżej infekcji - i mogło to być przyczyną wad u dziecka.

Pozdrawiam