Czy przyczyną nierównych źrenic może być stres i nerwica?

Dzień dobry. Od roku zauważyłam u siebie nierówne źrenice. Prawa jest większa od lewej. Byłam na podstawowym badaniu u okulisty, dwukrotnie u neurologa, miałam MR i Angio-MR głowy i wszystko jest w porządku (prawidłowe reakcje, wyniki badań itp.) To prawe oko jakby szybciej się męczy przez tą poszerzoną źrenice, po całym dniu ślęczenia w pracy przed komputerem, zdarza się że lekko boli. Jaka mogła by być przyczyna? Stres/nerwica wchodzą w grę? Czasem bywają dni, kiedy źrenice bywają idealne.

Impulsacja nerwowa jak najbardziej jest ważna. szerokość żrenicy jest uzależniona od wielu czynników,pomijając oczywiście oświetlenie, odległość tekstu, i napięcie akomodacji.możliwe jest że po stronie szerszej żrenicy jest zajęta zatoka? czy miewa Pani często te bóle?oczodół jest otoczony jamami zatok kostnych czaszki.Nerwica, możliwe że też może poszerzać żrenicę.