Czy przyczyną obumarcia ciąży mógł być zaśniad?

Witam,

tydzień temu na badaniu usg stwierdzono u mnie ciążę obumarłą (najprawdopodobniej było to w 8. tygodniu ciąży). A kiedy robiłam usg powinien być tydzień 12. Na usg nie było widać zarodka. Było to moje drugie usg. Pierwsze miałam pod koniec 6. tygodnia, wtedy ciąża była żywa, było widać bicie serduszka. Wtedy miałam także brązowe plamienia. Lekarz przepisał mi D**********, po czym plamienia ustąpiły. Myślałam, że wszystko jest w porządku, aż do zeszłotygodniowego usg. Miałam wykonany zabieg łyżeczkowania.

Naczytałam się także o ciąży zaśniadowej i bardzo się boję, czy przyczyną obumarcia mojej ciąży mógł być zaśniad? Wczoraj zrobiłam sobie test ciążowy, wyszła jedna ciemna kreska i druga jaśniutka, ledwo ją było widać. Bardzo się boję i byłabym bardzo wdzięczna o uzyskanie jakiejkolwiek odpowiedzi.

Serdecznie dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Gdyby był zaśniad to widoczne byłyby charakterystyczne zmiany w obrazie USG i lekarz pewnie poinformowałby Panią o takim podejrzeniu. Po wyłyżeczkowaniu będzie z pewnością do odebrania wynik histopatologiczny, w którym będzie opisane czy materiał zawierał zarodek, być może będzie sugerowana przyczyna poronienia. Poziom Bhcg może spadać po ciąży nawet do 3 tygodni - także testy mogą wychodzić pozytywnie.

Proszę poczekać na wynik. Jednak gdyby miałby być to zaśniad nie zostałaby Pani wypuszczona do domu.

z poważaniem