Czy przyjmowanie leków i witamin może to mieć wpływ na wynik testu Hb/Hp?

Dzień dobry, moje pytanie zrobiłem test Hb/hp komplex i wyszedł mi dodatni. Biorę lek D...już 10 dni i witaminy wspomagające. Nie zastosowałem diety przed badaniem, czy to może mieć wpływ na wynik badania? Dziękuję
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Przyjmowanie leków mukolitycznych oraz preparatów witaminowych nie ma wpływy na wynik tego badania. HB/Hp complex jest to testem o bardzo dużej czułości wykrywającym krew w stolcu.