Czy przyjmowanie leków może wpłynąć na wynik testu na HIV?

Czy przyjmowanie leków może wpłynąć na wynik testu na HIV? Zażywam od dłuższego czasu leki przeciwdepresyjne i niedawno wykonałam test na obecność wirusa HIV-wynik negatywny. Jednakże zastanawia mnie fakt , czy przyjmowane leki przeze mnie mogły mieć jakiś wpływ na wynik i sfałszowały wynik?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych nie ma wpływu na wynik testu.