Czy przyjmując tabletki antykoncepcyjne, wyniki testu HCG krwi są wiarygodne?

Ostatnio spóźnił mi się okres, zrobiłam test ciążowy w trzecim dniu, kiedy powinnien być i wyszedł negatywny. Po tygodniu w końcu dostałam okres i zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne. Dowiedziałam się też, że można zrobić badania krwi wykrywające ciążę i chciałam się dowiedzieć, czy biorąc teraz tabletki wynik będzie wiarygodny? Czy jednak powinnam przestać je przyjmować i po jakim czasie od odstawienia można zrobic takie badanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pigułki antykoncepcyjne nie wpływają na wynik testu ciążowego. Nie musi Pani odstawiać pigułek, aby wykonać test. Jednak jeśli test okaże się pozytywny, należy jak najszybciej odstawić pigułki - nie są zdrowe dla dziecka! Polecam artykuł na temat testów ciążowych.

Pozdrawiam!