Czy przyrost beta HCG zagraża ciąży?

Witam.
Mam pytanie odnośnie prawidłowości przyrostu beta HCG w przypadku mojej ciąży. Jestem na początku 5 tygodnia ciąży. Robiłam badania beta HCG: 07.02.2011 r. mój wynik wynosił 2831, a w dniu 10.02.2011 r. wyniki wynosił 3154.
Bardzo proszę o informację, czy mam powody do obaw? Jest to moja pierwsza ciąża. Czytałam na Państwa serwisie, że prawidłowy przyrost to co najmniej 46% co 48 h, ale znalazłam również informację, że przy hcg 1.200 - 6000 ten przyrost może zwolnić i wtedy podwaja się co 96 h. Ja czuję się bardzo dobrze, nie ma plamień. Na ostatnim usg widoczny był pęcherzyk ciążowy 9,4 mm prawidłowo zagnieżdżony w macicy. Czy jest to możliwe że byłoby coś nie tak z moim maluszkiem?
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno wyrokować o rozwoju ciąży na podstawie badania stężenia beta HCG. Przyrost stężenia tego hormonu rzeczywiście może nieco zwolnić, tak jak Pan pisze. USG póki co również nie jest zbyt miarodajne, gdyż jest to bardzo wczesny etap ciąży. To ostatnie badanie jest natomiast na pewno ważniejsze i więcej nam powie, dlatego może Pani dla uspokojenia się poprosić o kontrolę za ok. 2 tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie!