Czy puder szkodzi?

Witam:) Mam 13 lat i cerę trądzikową. Codziennie używam pudru sypkiego. Nakładam go głównie na strefę T. Dzięki temu skóra zachowuje matowość na dłużej (moja cera jest też tłusta i zawsze się błyszczę). Moi znajomi mówią, że cera mi się poprawi, jeśli nie będę go używać. Mówią, że przez puder skóra się niszczy i szybciej starzeje. Czy to prawda? Czy mam przestać go używać?
13 LAT ponad rok temu

Witam,

nowoczesne preparaty nie powodują pogorszenia się stanu skóry. Najlepiej używać pudru dostosowanego do potrzeb skóry trądzikowej. Preparaty te nie wpływają na starzenie skóry.

Pozdrawiam!