Czy raz zażyty narkotyk będzie zawsze dawał pozytywny wynik testu?

Zażywałam kiedyś amfetaminę i nie biorę już od 6 miesięcy - czy jak zrobię sobie teraz badania na obecność narkotyków w organizmie to czy wykryje mi, że kiedyś zażywałam, czy już nie ma śladu po amfetaminie? Czy jak ktoś raz zażyje to już będzie mu to zawsze wychodzić w badaniach? Proszę o odpowiedź, dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie,

W przypadku amfetaminy jej wykrywalność w testach z moczu wynosi około czterech dni. Badanie krwi daje pozytywny wynik nawet po trzech miesiącach od zażycia. Znacznie dłużej obecność amfetaminy można zbadać na podstawie analizy włosa.

Narkotyk po wydaleniu z organizmu nie jest wykrywalny żadnymi badaniami, więc nie ma obawy, że testy będą pozytywne do końca życia.