Czy rezonans magnetyczny głowy jest wiarygodny?

Witam serdecznie. Mam 31 lat i jestem kobietą. Dostałam od neurologa skierowanie na badanie mr głowy-wyniki-zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Sygnał istoty szarej i białej oraz morfologia, kory mózgowej prawidłowe. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, jednorodne. Układ komor. Nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. kora iv i struktury tylnojamowe prawidłowe. Przestrzenie płynowe przymózgowe i rowki zakrętów nieposzerzone. Badanie było zlecone ponieważ lekarz podejrzewał stwardnienie rozsiane. Miewam drętwienia i mrowienia stóp i dłoni oraz twarzy bardziej lewej połowy. Oprócz tego częste i mocne bóle głowy. Drżą mi dłonie i odczuwam ból dolnej części kręgosłupa. Często skaczą mi mięśnie nóg rąk a nawet brzucha, ogólnie czuję się źle. Mam pytanie - czy wykonane badanie mr bez środka kontrastowego jest wiarygodne i czy wyklucza takie choroby jak stwardnienie rozsiane, guzy mózgu itp. Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!!! Monika

Witam serdecznie,
Podczas wykonywania badania MR głowy obecny jest lekarz radiolog. Jeżeli widzi konieczność to wówczas podaje się kontrast. Wskazaniem do podania kontrastu są odchylenia w obrębie struktur mózgowa. W Pani przypadku nie było takiej konieczności.  Badanie nie budziło podejrzeń a wynik jest prawidłowy. Nie ma Pani guza mózgu ani cech stwardnienia rozsianego.
Należy szukać innej przyczyny Pani dolegliwości.
Pozdrawiam