Czy rodzaj używanych prezerwatyw może mieć wpływ na spóźniający się okres?

Witam! Moja dziewczyna od pół roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (hormonalne) i wczoraj miała tzw. "placebo", współżyliśmy. Używałem prezerwatywy, więc do zapłodnienia jednak (tak mi się wydaje) nie doszło. Po pewnym czasie doszedłem, zdjąłem i zmieniłem. I dalej współżyliśmy. Dzisiaj około 8:00 nad ranem powinna dostać okres, jednak go nie ma. Czy rodzaj prezerwatywy może mieć na to wpływ? Zawsze używaliśmy D*****, jednak wczoraj użyłem innego rodzaju tej firmy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli tabletki były przyjmowane regularnie to ich działanie antykoncepcyjne jest również zachowane podczas przyjmowania tabletek placebo. Gdyby jednak krwawienie się nie pojawiło to przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę.
Rodzaj prezerwatyw nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam