Czy są dostępne spirale antykoncepcyjne bez miedzi?

Witam, mam 34 lata, chciałabym założyć spiralę antykoncepcyjną, która nie zawiera hormonów ani miedzi, ponieważ jestem uczulona na nią. Mój lekarz doradził mi spiralę srebrną, ale z hormonami. Chciałam zapytać, czy jest dostępna srebrna bez hormonów, jeśli tak, to jaka? Z góry bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wkładek wewnątrzmacicznych nie zawierających ani miedzi, ani hormonów używano dawniej - jakieś 20 lat temu... Były one mniej skuteczne niż obecne wkładki zawierające miedź lub hormony. Nie jestem pewna, czy tego typu wkładki są w ogóle dostępne na rynku... W każdym razie ich używanie to raczej nie jest dobry pomysł...

Pozdrawiam!