Czy są jakieś skuteczne preparaty na trądzik zaskórnikowy?

Mam problem z zaskórnikami, od 4 miesięcy mam ich mnóstwo, najwiecej na skroniach i na czole, trochę mniej na policzkach. Są raczej zamknięte, wyglądają jak grudki pod skórą. Rok temu leczyłam się u dermatoliga izotrytenoiną, pomogło lecz niestety po około 5 miesiącach po skonczeniu leczenia wszystko się nawróciło. Dwa miesiące temu robilam u kosmetologa kwasy owocowe, pomagały tylko trochę. Nie wiem już co mam robić. Czy są jakies skuteczniejsze preparaty typowo na tego typu trądzik?

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę. Przy doustnej terapii na trądzik warto ja połączyc z zabiegami peelingów medycznych odpowiednio dobranych do rodzaju krost i stanu skóry, taka terapia ma wtedy sens i działa również na wyleczenie trądziku. oraz spłycenie blizn

Witaj. seria peelingów chemicznych jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale w okresie letnim możesz wykonywać wyłacznie wtedy, gdy zdecydujesz się unikać słońca.
Polecanym kwasem przy takich zmianach jest kwas pirogronowy oraz migdałowy- ten jest latem bezpieczniejszy. Osobiście łączę na zabiegach Mikrodermobrazje tlenową- tzw oxybrazja lub tlenoterapia po czym nakładam na skórę peeling migdałowy w stężeniu od 25-50 % na określony czas. Seria zabiegów to 4-6 wykonywanych co 14-21 dni. Pacjenci mają obowiązek pielęgnować skórę po zabiegach w określony sposób- na dzień używać kremów nawilżających z filtrami min. SPF 30 a na noc wspomagać terapię kremem z kwasami owocowymi np. Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym.
Tlenoterpia działa antybakteryjnie i łagodzi zmiany trądzikowe.
Peelingi migdałowe działają dodatkowo na zasadzie regulatora wydzielanego łoju w skórze i złuszczają naskórek tak, że sam się dobrze oczyszcza z zaskórników.
Jeśli nie zdecydujesz się na wymienione zabiegi to w warunkach domowych stosuj:
- na dzień kremy nawilżające
- na noc kremy złuszczające np wyżej wymieniony Pharmaceris
- maść Beznacne 5mg co 2.noc zamiast kremu
Pozdrawiam- Aga