Czy sam fakt rzucenia palenia powoduje w organizmie wzrost wagi?

witam, rzuciłam palenie, wiem ze w takim momencie prawdopodobnie dochodzi kilka kg, ale ja NIE zauważyłam, ze podjadam więcej. Czy sam fakt rzucenie palenia powoduje w organiźmie wzrost wagi?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sam fakt rzucenia palenia nie powoduje wzrostu masy ciała. Wzrost masy ciała jest konsekwencją nadmiernego podjadania.