Czy sama wysypka może świadczyć o Zespole Wstrząsu Toksycznego?

Witam, czy sama wysypka (swędzące krostki, nie plamy) może świadczyć o Zespole Wstrząsu Toksycznego? Jeśli nie, to czy objawy typu gorączka, niskie ciśnienie powinny pojawić się podczas miesiączki, czy po niej? Stosowałam podczas okresu 3 tampony (o niskiej chłonności, nie dłużej niż po 4h, później tylko podpaski), minęły 4 dni od miesiączki i pojawiły się krostki na rękach i nogach, lekko boli mnie gardło, czy może mieć to związek ze wstrząsem toksycznym?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Prawdopodobnie jest to związane z alergią na jakiś czynnik z otoczenia lub kosmetyk.