Czy seks analny z użyciem żelów nawilżających jest bezpieczny?

witam. mam 20 lat i mam stałego partnera i moje pytanie brzmi: czy seks analny jest bezpieczny jesli stosuje sie zele nawilzające?

Dzień dobry!

Co ma Pani na myśli, pisząc "bezpieczny"?

Podczas seksu analnego konieczne jest używanie lubrykantu, ponieważ odbytnica nie posiada własnego naturalnego nawilżenia (w przeciwieństwie do pochwy).
Jednocześnie jednak konieczne jest użycie antykoncepcji (prezerwatywy), ponieważ podczas seksu analnego również jest możliwe zarażenie chorobą przenoszą drogą płciową oraz ciąża (sperma wypływająca z odbytu ma niedaleką drogę do wejścia do pochwy i jest zdolna do zapłodnienia). Ryzykowny jest także kontakt z kałem.
Jednocześnie przed rozpoczęciem seksu analnego warto przygotować się teoretycznie (polecam np. książkę "Radość seksu analnego"). Istotna jest między innymi umiejętność rozluźniania i kontrolowania napięcia ciała, osiągania wystarczającego stopnia podniecenia, wcześniejszego opróżnienia bańki odbytnicy itp.

Pozdrawiam!