Czy seks podczas miesiączki jest bezpieczny?

Czy podczas miesiączki można uprawiać seks. Jest to bezpieczne? Czy są jakieś skutki uboczne?
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Współżycie podczas miesiączki może prowadzić do niebezpiecznych infekcji.
Podczas menstruacji  organizm wydziela złuszczone tkanki macicy, więc jej szyjka jest podrażniona, a pochwa bardziej wrażliwa na otarcia. W czasie drugiego i pierwszego dnia, gdy miesięcznej wydzieliny jest najwięcej, penis szczególnie łatwo może przenieść na pochwę chorobotwórcze drobnoustroje. Oprócz tego, w trakcie menstruacji maleje ogólna odporność organizmu, więc kobieta jest osłabiona i bardziej podatna na wszelkiego rodzaju infekcje. Ponadto, należy pamiętać, że krew miesiączkowa jest dobrym podłożem do rozwoju wirusów i bakterii.
Pozdrawiam