Czy skąpe miesiączki po porodzie to normalne?

Witam. 5 miesięcy temu urodziłam dziecko, bez komplikacji, naturalnie. Chciałam się dowiedzieć czy normalne jest to że miesiączki mam bardzo skąpe? Trwają ok 2 dni i w zupełności wystarcza wkładka, dodam, że karmie jeszcze piersią.

Chciałabym się też dowiedzieć czy to, iż czuję ciągnięcie w miejscu, gdzie byłam szyta, czasami gdy chodzę lub dłużej stoję? No i jaki powinien być prawidłowy śluz podczas karmienia, bo ja mam od czasu, gdy skończył mi się połóg, większe ilości, no i ma trochę żółtą barwę.. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję, P.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Uczucie ciągnięcia może się utrzymywać jeszcze jakiś czas (nawet miesiące). Po powrocie regularnych miesiączek, śluz staje się taki jak podczas "zwykłych" cykli, czyli skąpy i/lub białawy przed owulacją, obfity i przejrzysty w środku cyklu i znów białawy i gęsty przed miesiączką. U Pani mogło jednak jeszcze do tego nie dojść. Pierwsze krwawienia miesiączkowe po porodzie zazwyczaj nie są tak skąpe. Jeśli będzie się to utrzymywać po zakończeniu karmienia piersią, konieczna będzie diagnostyka tego stanu rzeczy. Pozdrawiam serdecznie!