Czy skoro mam łupież tłusty to wyłysieję?

Witam. Mam pytanie odnośnie łupieżu tłustego. Otóż dotknęło mnie to schorzenie. Na początku miałem warstwę naskórka, która zdrapałem potem używałem szamponu. Bylem u dermatologa i stwierdził, że jeszcze trochę łupieżu zostało gdzieniegdzie na mojej głowie i dalej używam zalecanych środków. Czytałem, że ten typ łupieżu jest gorszy od suchego i może doprowadzić do łysienia. Kiedy właśnie taki proces łysienia nastąpi? Czy ja, jeśli mam ten łupież tłusty, jestem już skazany na łysienie? Czy w moim stadium, kiedy to mam miejscami takie malutkie warstewki skóry 1mm na 1mm to zaczynam łysieć z powodu łupieżu? Czy dopiero w jakimś gorszym stadium kiedy to pojawiają się strupy proces ten się rozpoczyna? Z góry dziękuje za poświęcony czas. Serdecznie pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety łupież tłusty może doprowadzić do trwałego wyłysienia. Dochodzi do niego zwykle w fazie gdy pojawiają się hiperkeratotyczne strupy.

Pozdrawiam.