Czy słaby przyrost ciała u dzieci jest genetyczny?

Witam.Mój syn ma 3 lata i 8mies, waży 15 kg.Waga po porodzie 4,240g. Potem bardzo mało przybierał pomimo dobrego odżywiania. Przez ostatni rok i 2 miesiące przytył zaledwie 1,700g.Ma chronicznie powiększone migdaly stąd trudności z przełykaniem ,ogólnie brak apetytu, w kale obecność glisty, leczony vermoxem,zentelem i syropem miodowo-ziolowym.W okresie dobrego apetytu i tak słaby przyrost masy ciała choć wzrost ma 108cm.Teraz córka ma 6 mies.i też słaby przyrost masy ciała.Czy to genetyczne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to bardzo możliwe. W przypadku syna dodatkowym czynnikiem są wspomniane choroby.