Czy solarium pomaga na trądzik?

Witam mam 15 lat. Mam trądzik. Brałam już antybiotyk D***. Za parę dni mam wizytę u dermatologa :) Mam jasną karnację, jestem ciemną blondynką. Chciałam iść na solarium i chodzić tylko, żeby podsuszyć cerę, tak raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Czy to dobre dla trądziku? Chciałam chodzić tak na 8 minut góra :)

Witam!

Przede wszystkim nie powinnaś chodzić na solarium podczas antybiotykoterapii. Pamiętaj o tym.

Warto przemyśleć dokładnie decyzję zanim zaczniesz się opalać. istnieje pogląd , że opalanie przez wysuszenie skóry pomaga pozbyć się trądziku. Nic bardziej mylnego! Co prawda początkowo zwykle następuje poprawa stanu skóry, w wyniku wysuszenia zmian trądzikowych, ale nie długo potem, gruczoły łojowe zaczynają pracować ze zwiększoną intensywnością. Prowadzi to do wzrostu wydzielania sebum i większego przetłuszczania skóry, co z kolei stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii odpowiedzialnych za powstawanie wykwitów trądzikowych.

Kolejnym ważnym faktem, o którym musisz pamiętać jest to, że opalanie również na solarium znamiennie zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry. Jako lekarz zdecydowanie odradzam taki sposób walki z trądzikiem, gdyż, jak udowodniłam wyżej, nie jest on skuteczny na dłuższą metę. Nie warto też stosować go jako sposób przyciemniania skóry, tym bardziej, że obecnie mamy do dyspozycji wiele innych, nie niosących takich niebezpieczeństw metod.

Pozdrawiam

Witam nie solarium nie pomaga na trądzik. Po solarium na chwilę wyciszy się skóra, a po krótkim czasie trądzik nasili się . Solarium nie jest lekarstwem.

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.