Czy sport wpływa niekorzystnie na gojenie się obrzęku?

Czy sport - albo jakikolwiek większy wysiłek, wpływa niekorzystnie na gojenie się obrzęku?

Witam,

Oczywiście we wszystkim należy zachowac zdrowy rozsądek - nie mniej jednak bezruch bardziej przyczyni się do powstawania zastojów i obrzęków, a niżeli wysiłek fizyczny. Ruch jest wskazany dla aktywowania pompy mięśniowej a co za tym idzie również układu limfatycznego.