Czy stan zapalny pochwy da się szybko wyleczyć?

Czy stan zapalny pochwy da się szybko wyleczyć? Bo u mnie bardzo długo się ciągnie i na dodatek upławy z którymi się męczę. Bardzo proszę mi pomóc.

Witam! Długość leczenia stanów zapalnych pochwy uzależniona jest od tego z jakiego typu zakażeniem mamy do czynienia. Niektóre rodzaje zakażeń, szczególnie te o charakterze grzybiczym wymagają wielotygodniowej terapii. Proszę pamiętać, że tego typu leczenie w każdym przypadku powinno być prowadzone pod kierunkiem lekarza ginekologa.