Lirra a przyrost masy ciała

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące stosowania leku Lirra. Czy to prawda, że lek Lirra może powodować znaczny przyrost masy ciała? Stosuję Lirrę na alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, jednak martwię się, bo czytałam trochę opinii w internecie na temat tego preparatu i znalazłam informację, że wiele osób gwałtownie po nim przytyło. Czy to prawda? Niestety mam duże skłonności do tycia i muszę się mocno namęczyć żeby utrzymać prawidłową wagę. Stosuję dietę, uważam na to, co jem i regularnie ćwiczę. Nie chciałabym żeby z powodu zastosowania leku Lirra moja waga znów się posypała i dosyć mocno się martwię. Czy Lirra faktycznie może powodować tycie? A może są jeszcze jakieś inne efekty uboczne stosowania leku Lirra, które mogą się pojawić? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi w mojej sprawie. Pozdrawiam, Dorota.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyrost masy ciała jest bardzo rzadkim działaniem niepożądanym, które może wystąpić podczas stosowania preparatu Lirra.