Czy stosunek dzień przed zrobieniem testu ciążowego mógł wpłynąć na wynik?

Witam,
2 miesiące temu doszło do stosunku bez zabezpieczenia, dzień później dostałam okres, w następnym miesiącu nastąpiło skąpe plamienie, najpierw czerwone, potem brązowe, trwało 3 dni.

W tym miesiącu również miałam plamienie, ale 2-dniowe, wczoraj doszło znowu do stosunku bez zabezpieczenia, a dziś zrobiłam test by sprawdzić, czy nie doszło do zapłodnienia w wyżej wymienionym czasie, ale wynik wyszedł negatywny, czy ten wczorajszy stosunek miał wpływ na negatywny wynik testu.
Proszę o szybką odpowiedź

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie do końca rozumiem Pani pytanie. Jeżeli do zapłodnienia doszłoby wcześniej, to stosunek dzień przed testem nie miałby wpływu na jego wynik. Jeżeli natomiast do zapłodnienia miałoby dojść w wyniku stosunku obytego dzień przed testem, to test był zrobiony zdecydowanie za wcześnie, by wykryć ewentualną ciążę.
Polecam artykuł o testach ciążowych na naszym portalu.

Pozdrawiam serdecznie!