Czy stosunek przerywany chroni przed ciążą?

Witam! Uprawialiśmy seks z dziewczyną, ale nie doszło do wytrysku wewnątrz pochwy. Robiliśmy to bez prezerwatywy, czy w takiej sytuacji jest ryzyko zajścia w ciążę? Czy plemniki mogą się przemieszczać w płynie? I po jakim czasie od stosunku można zrobić test ciążowy? Czy ryzyko zajścia w ciążę przez moją partnerkę jest duże?

Witam serdecznie!

Niestety istnieje ryzyko zapłodnienia - w płynie preejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki, a zatem może dojść do połączenia z komórką jajową i zapłodnienia. Jednak oprócz plemników konieczna jest również komórka jajowa, czyli Pana Partnerka musiałaby być w płodnym okresie.
Test ciążowy można wykonywać już w okresie spodziewanej miesiączki.
Natomiast jeżeli chodzi o ryzyko to według wskaźnika Pearla (jest to wskaźnik określający ile kobiet na 100 badanych w ciągu roku stosując daną metodę antykoncepcji zajdzie w ciążę) w przypadku stosunku przerywanego wartość wynosi 4 - czyli przy skrupulatnym przestrzeganiu zasad tej metody 4 kobiety na 100 zajdą w ciążę.

Pozdrawiam