Czy stres i infekcja mogą wpłynąć na opóźnienie okresu?

Witam, od pewnego czasu lekko swędzi i piecze mnie w kroczu. Ponadto mam żółtawe upławy. Trochę schudłam i zaczęłam mieć duży apetyt, czuję ogólne zmęczenie, senność, czasem zrobi mi się słabo albo niedobrze, ale wymiotów nie ma. Częstego siusiania też. Ostatnio miałam też trochę stresu. Ponadto spóźnia mi się kilka dni okres. Czy mogę być w ciąży? Czy stres i infekcja mogą wpłynąć na opóźnienie okresu? Oprócz tego mam jeszcze typowe objawy dla okresu, ale on nie występuje. Pozdrawiam, Paulina.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Stres i infekcja jak najbardziej mogą wpłynąć na opóźnienie wystąpienia miesiączki. Jeśli jednak istnieje przesłanki, że mogło dojść do zapłodnienia sugeruję wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie.