Czy stres może być przyczyny opóźniającego się okresu?

Witam jestem kobieta i mam 22 lata. Nurtuje mnie jeden problem, a mianowicie miałam okres na poczatku września i po okresie odbyłam stosunek. Nastepny okres dostałam tak jak powinnam, w październiku, a w listopadzie powinnam dostać pierwszego, i do dnia dzisiejszego nie mam okresu. Objawy mam takie, jak przed okresem: bóle brzucha, jajników, nabrzmiałe piersi, a okresu nie ma. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? W październiku wyjechałam, zmieniłam klimat i miałam wiecej stresu. Czy to może też być przyczyną spóźnienia okresu?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jak najbardziej - wzmożony stres bardzo często wpływa na cykl miesiączkowy. Jednak jeśli Pani współżyła, to ciąży również nie można wykluczyć. Proponuję wykonać test.

Pozdrawiam!