Czy suche prącie należy natłuszczać?

Dzień dobry! Mam 17 lat, mam kilka pytań. Mój penis ma 14cm we wzwodzie. Wiem, że ten rozmiar chyba mieści się w normie, ale czy wiadomo, do kiedy rośnie penis? Pewnie jest to uwarunkowane ogólnym tempem dorastania, ale czy możliwe, że jeszcze urośnie mimo mojego wieku? Drugie pytanie to takie, że miałem kiedyś stulejkę. Miałem częściowe obrzezanie, właściwie to mam napletek ale krótki, przez co cześć żołędzi jest niezakryta i wysuszona. Czy można to jakoś zmienić, np. maściami? Oraz czy z penisem z niekompletnym napletkiem będę mógł normalnie prowadzić życie seksualne? Mierzy się podobno z boku penisa? Czy z której strony, może od dołu? Słyszałem różne opinie i nie wiem. Najlepiej linijką? Proszę o odpowiedzi.

Witam serdecznie!

Długość penisa jest cechą osobniczą. Są wyliczane średnie dla danej populacji, ale proszę pamiętać, że są to badania prowadzone na dojrzałych mężczyznach. Ty z racji swojego wieku możesz jeszcze urosnąć, Twój penis także, choć zapewne niewiele.

Prawidłowe mierzenie penisa polega na zebraniu wymiaru ze strony brzusznej, tzn od góry, od samego trzonu. Linijka czy miarka musi być odpowiednio skalibrowana.

Wysuszenie penisa jest bardziej problematyczną kwestią. Rzeczywiście powinieneś zacząć natłuszczać prącie. Myślę jednak, że najlepiej byś umówił się na wizytę do dermatologa, który przepisze Ci odpowiednie preparaty. Przewlekłe stosowanie maści i kremów w tych okolicach wymaga konsultacji.

Pozdrawiam