Czy suplement diety Slimea może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Czy suplement diety Slimea może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Skład tego suplementu to:winian L-karnityny, ekstrakt z guarany, ekstrakt zielonej herbaty, ekstrakt z Garcinia Cambogia, ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego, ekstrakt z Yerba Mate, bioflawonoidy cytrusowe z gorzkiej pomarańczy. Dziękuję za odpowiedź

Zasadniczo nie są znane bezpośrednie interakcje pomiędzy składnikami tego preparatu a składnikami czynnymi środków antykoncepcyjnych. Jednak ze względu na fakt, iż preparat zawiera składniki przeczyszczające może prowadzić do zaburzenia wchłaniania jelitowego, w tym wchłaniania środków antykoncepcyjnych, co w konsekwencji może prowadzić do obniżenia ich skuteczności.