Czy szczękościsk doprowadzi do całkowitego zamknięcia jamy ustnej

Miałam suchy zębodół i ropień w poliku. Teraz mam szczękościsk. Co mam robić, aby się nie powiększał?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W takiej sytuacji należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa lub chirurga szczękowo-twarzowego, w celu nacięcia ropnia, jego drenażu i wdrożenia antybiotykoterapii.

Proszę pamiętać, że ropień jest potencjalnym ogniskiem poważnych infekcji innych narządów ciała, a także uogólnionej reakcji zapalnej, czy też sepsy.

Proszę niezwłocznie udać się po fachową pomoc lekarską.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.