Czy szczepionka tężcowa jest bezpieczna w ciąży?

Witam serdecznie, Mam 23 lata, jestem w 7. tygodniu ciąży. Otóż kilka dni temu dość mocno się skaleczyłam, byłam w szpitalu i tam podano mi zastrzyk przeciw tężcowi, oczywiście powiedziałam, że jestem w ciąży - powiedziano mi, że nie ma przeciwwskazań, ale ja się strasznie boję, że mogło to zaszkodzić mojemu dziecku?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Szczepionka tężcowa nie jest przeciwwskazana w ciąży. Jeśli istnieje ryzyko zarażenia Clostridium tetani to wskazaniem jest zaszczepienie kobiety ciężarnej. Nie powinna mieć Pani żadnych powodów do niepokoju.