Czy ta dieta da efekty?

Witam mam pytanie ważąc teraz 68 kg (a chce 60) aby mieć spokój przy wzroście 175 dieta 1000 kalorii da szybkie efekty??? Mam straszne sadło i obwisły brzuch i nogi czy ta dieta i jakieś tam biegi w czasie tej diety pomogą mi to zwalić??? Bardzo proszę o odpowiedź,  aha i jeszcze pytanko czy dieta 1000 kcal nie przyniesie mi efektu jojo?? Bo juz miałem raz i boje się że będę miał drugi...jak potem mam jeść
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,22 lecz nie podałeś swojego wieku. Bez tego parametru nie mogę odnieść wartości BMI na siatkach centylowych i określić czy Twoja masa ciała jest prawidłowa, czy może występuje u Ciebie tendencja do nadwagi.
Nie polecam stosowania diety 1000 kcal dla osób młodych. Jest to najniższa kaloryczność diety, którą można zbilansować (jednak zrobić to może jedynie specjalista). Stosowanie jej na własną rękę jest nie wskazane.
Postaraj się odżywiać zdrowo i być aktywnym fizycznie.
Zrezygnuj ze słodyczy, słodkich gazowanych napojów, cukru, ciast, ciasteczek, żywności typu fast-food, chipsów, słonych przekąsek, tłustych i smażonych produktów.
Zapoznaj się z artykułem
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Pozdrawiam