Czy ta wielkość tarczycy jest prawidłowa?

Wyniki badań USG tarczycy u mojej 6-letniej córki: Prawy płat 12 mm (szerokość 10 mm, długość 30 mm). Lewy płat 10 mm (szerokość 9 mm, a długość 27 mm ). Czy te rozmiary tarczycy są prawidłowe?

ponad rok temu

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

o wiele istotniejsza od wielkości tarczycy jest jej struktura - czy są w niej obecne guzki i o jakiej echogeniczność. Wielkość tarczycy Pani dziecka jest prawdopodobnie w normie, lecz należy porównać te wartości z odpowiednią siatką centylową. Warto także wykonać badania hormonalne.

Pozdrawiam