Czy tabletka 72 po będzie skuteczna, pomimo wystąpienia biegunki?

 Witam. Podczas współżycia pękła nam prezerwatywa. Miałam dni płodne. Po 3 godzinach wzięłam tabletkę po. Po około 12 godzinach od wzięcia tabletki miałam biegunkę. Czy jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Z zasady przyjęcie środka antykoncepcji „po” w ciągu pierwszych 24h redukuje ryzyko zajścia w ciążę do minimum. 12 godzin od przyjęcia środka jest wystarczające dla wchłonięcia się.
Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam.