Czy tabletka 72h po może wpłynąć na pojawienie się drugiej miesiączki?

Zażyłam tabletkę 72 po i okres dostałam w oczekiwanym terminie, lecz teraz kolejny spóźnia się. Czy może to mieć jakiś związek z tą tabletką?

Redakcja abcZdrowie

Nie można wykluczyć, że przyjęcie tabletki  stosowanej w przypadku antykoncepcji awaryjnej może być przyczyną opóźnienia miesiączki. Jednak w pierwszej kolejności proponuję wykluczyć ciążę jako przyczynę opóżnienia.