Czy tabletka antykoncepcyjna na pewno uchroni mnie przed ciążą?

Mam 43 lata, lekarz zmienił mi marvelon na mercilon, (marvelon brałam kilka miesięcy, wcześniej mercilon kilka lat). Tabletkę mercilonu wzięłam 4 dnia przerwy, w dniu krwawienia, które już na drugi dzień ustało. Czy jestem zabezpieczona?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najlepiej byłby, gdyby zmieniła Pani tabletek nie wykonując 7-dniowej przerwy. Wprawdzie w Pani sytuacji przypuszczalnie działanie antykoncepcyjne nadal jest zachowane, ale radziłabym na wszelki wypadek przez pierwsze 7 dni stosowania nowych tabletek nie współżyć lub zastosować dodatkowo prezerwatywę.

Pozdrawiam serdecznie