Czy tabletki antykoncepcyjne chronią przed ciążą podczas przerwy siedmiodniowej?

Witam, skończyłam 4 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, po czym zrobiłam 7 dni przerwy, jak zawsze na miesiaczkę. Czy w ciągu tych 7 dni mogę uprawiać seks bez zabezpieczenia, tj. prezerwatywy? Czy pigułki chronią przed ciążą podczas tej przerwy siedmiodniowej? Dziękuję za szybką odpowiedź?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy prawidłowym stosowaniu pigułek antykoncepcyjnych skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana także podczas 7-dniowej przerwy - o ile po tej przerwie rozpocznie Pani nowe opakowanie. Gdyby przedłużyła Pani 7-dniową przerwę lub nie rozpoczęła nowego opakowania o czasie - pojawia się ryzyko ciąży przy współżyciu podczas przerwy w zażywaniu tabletek.

Pozdrawiam!