Czy tabletki antykoncepcyjne na bóle menstruacyjne zabezpieczają przed ciążą?

Witam.  Moja dziewczyna 17 lat, ma silne bóle podczas miesiączki. Lekarz przepisał jej tabletki antykoncepcyjne do brania przez 3 miesiące z przerwami 7-dniowymi co opakowanie. Pytanie brzmi, czy owe tabletki działają normalnie jak antykoncepcyjne i czy jest w pełni zabezpieczona? Dodam, że bierze je już tydzień od dostania pierwszego krwawienia o tej samej godzinie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne, bez względu na powód ich przepisania przez lekarza mają takie samo działanie. Oznacza to, że jeżeli Pana partnerka zażywa tabletki zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczonymi na ulotce jest zabezpieczona przed ciążą ze skutecznością antykoncepcyjną właściwą preparatom hormonalnym.