Czy tabletki antykoncepcyjne zawiodły?

Witam! Mam 20 lat. Od ok. 10 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Niecały miesiąc temu doszło do zbliżenia z chłopakiem. Nie było stosunku, tylko pieszczoty. Pojawiła się szansa, że preejakulat mógł dostać się w okolice warg sromowych na ręce. W ten sam dzień zapomniałam zażyć tabletki. Wzięłam ją z ok. 16-godzinnym opóźnieniem, jednak w ulotce było napisane, że w tym tygodniu, w którym tabletki zapomniałam ochrona jest największa (drugi tydzień zażywania tabletek; dokładnie 8 tabletka blistra). Od ok. 2 tygodni jednak mam dziwne objawy. Nudności, ból piersi (zgłosiłam się z nim do ginekologa i został zdiagnozowane nadwyrężenie i możliwy stan zapalny. Dostałam leki, jednak nie wykupiłam ich z pewnych powodów. Przez jakiś czas ból ustał, a niedawno znów się pojawił. Jest to ból po bokach przy ucisku lub schodzeniu ze schodów. Głównie boli lewa pierś. Prawa boli tylko od zewnętrzenej strony i o wiele słabiej). Mam również dziwny posmak w ustach. Czy to możliwe, że przy takich warunkach mogło dojść do zapłodnienia? Dodam, że krwawienie z odstawienia pojawiło się normalnie (jedyne, co mnie zdziwiło to, to, że słabiej pobolewał mnie brzuch).

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawdopodobieństwo ciąży jest w Pani przypadku małe, zwłaszcza, że pojawiła się okres we właściwym czasie. Nie rozumiem, dlaczego podejrzewa Pani ciążę, zamiast leczyć schorzenie, które u Pani stwierdziła lekarz... Jeśli przepisane przez niego leki były za drogie, to proszę udać się do niego ponownie i poprosić o przepisanie czegoś tańszego (jeśli to możliwe oczywiście).

Pozdrawiam!