Czy tabletki Arthrotec pomagają w oczyszczaniu się macicy?

witam. 02 07 2014 miałam zabieg łyżeczkowania to był 12 tc dziecko obumarło w 7 tygodniu krwawienie ustało wieczorem tego samego dnia po zabiegu. Cztery dni po zabiegu miałam silne bóle brzucha po wizycie u lekarza i usg,stwierdził że błona macicy jest dość gruba. Dostałam 2 tabletki dopochwowe arthotec po których delikatnie krwawiłam. Co dają takie tabletki po łyżeczkowaniu, powinnam dostać je przed zabiegiem a nie po. Czy pomagają w oczyszczaniu się macicy?

Witam. Tabletki mają za zadanie wspomóc oczyszczanie błony śluzowej macicy i zapobiec rozwojowi stanu zapalnego. W niektórych przypadkach podaje się je przed zabiegiem - nie jest to jednak regułą.